Spring rollsy

SKŁADNIKI:

POLĘDWICA W MARYNACIE

 • świeży imbir – 1 łyżeczka
 • papryczka chili – 1 szt.
 • czosnek – 2 ząbki
 • olej sezamowy – 1 łyżeczka
 • olej słonecznikowy – 2 łyżki
 • sos rybny – 1 łyżeczka
 • sól – ½ łyżeczki
 • polędwica wołowa 200 g

SPRING ROLLSY

 • ogórek – 1 szt.
 • czerwona papryka – ½ szt.
 • rzodkiewka 4 szt.
 • marchewka 1 szt.
 • szczypiorek – 1 pęczek
 • papier ryżowy – 10 arkuszy
 • kiełki fasoli mung – 100 g
 • kolendra – 1 pęczek

DODATKOWO

 • słodki sos chili – 200 ml

PRZYGOTUJ

 • patelnię grillową
 • nożyk do julienne

KROK 1: PRZYGOTOWUJEMY MARYNATĘ

Imbir ścieramy na tarce o drobnych oczkach. Chili i czosnek drobno siekamy. Mieszamy razem z olejem sezamowym, słonecznikowym, sosem rybnym i solą. Polędwicę zamaczamy w marynacie i w szklanym naczyniu wstawiamy do lodówki na minimum 12 godzin.

KROK 2: SMAŻYMY MIĘSO

Polędwicę wyciągamy z marynaty, osuszamy ręcznikiem papierowym i kroimy w plastry o grubości ok. 0,5 cm. Na rozgrzanej patelni grillowej podsmażamy polędwicę ok. 1 minuty z każdej strony – tak aby mięso się zarumieniło. Odstawiamy do wystygnięcia.

KROK 3: KROIMY WARZYWA

Ogórka przekrawamy wzdłuż na cztery części, usuwamy nasiona i kroimy w zapałki. Paprykę kroimy w paski, rzodkiewki w plasterki, marchewkę w julienne, szczypiorek na kilkucentymetrowe kawałki.

KROK 4: FORMUJEMY ROLLSY

Pojedyncze arkusze papieru ryżowego namaczamy chwilę w zimnej wodzie. Każdy układamy na suchej desce, nakładamy na środek po kilka kawałków przygotowanych warzyw. Dodajemy kiełki fasoli mung i listki kolendry oraz polędwicę pokrojoną w paski. Objętość składników nie powinna przekraczać ⅓ szerokości papieru.

Od góry i dołu zakładamy papier na farsz, a następnie rolujemy w poprzek, tak aby papier owinął cały farsz. Jeśli papier nie będzie chciał się skleić – skrapiamy go delikatnie wodą.

Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *