Ćwiczenia na mięśnie pleców

Ćwiczenie nr 1: podciąganie nachwytem do drążka

Jeśli nie mamy w domu drążka, to żaden problem – wystarczy umieścić kij od szczotki na podwyższeniu, na przykład oparciach krzeseł czy foteli. Pozycją wyjściową do wykonania tego ćwiczenia jest siad. Ciało w zwisie, kolana ugięte. Klatkę piersiową należy dociągnąć do drążka, mocno spinając przy tym łopatki. Na początek 4 serie po 10 powtórzeń.

Czytaj dalej Ćwiczenia na mięśnie pleców

Najlepsze ćwiczenia na klatkę piersiową

1. Wyciskanie na ławce skośnej w górę sztangą.

Jest to ćwiczenie jedno z najbardziej popularnych, jeśli chodzi o kształtowanie górnej klatki piersiowej. Ławkę ustawiamy pod kątem 30-45 stopni, większy kąt angażuje bardziej mięśnie naramienne. Chwytam sztangę i opuszczamy ją na klatkę piersiową około 10cm poniżej szyi. Pamiętaj o tym, aby jak najbardziej angażować mięśnie klatki piersiowej, przy maksymalnym wyłączeniu mięśni naramiennych. Jednocześnie staraj się nie odrywać zbytnio pleców od ławki, a biodra przylegają do ławki. Ćwiczenie angażuje całą grupę klatki piersiowej, z głównym naciskiem górnej partii klatki, przedni akton naramienny oraz trójgłowy mięsień ramion.

Czytaj dalej Najlepsze ćwiczenia na klatkę piersiową

Top 10 ćwiczeń odchudzających na uda

1.

Półprzysiady. Ustaw stopy na szerokość ramion. Uginaj kolana, biodra wysuwając jak najdalej do tyłu. Kolana nie mogą wychodzić przed palce stóp, a plecy powinny być proste. Podczas przysiadu łącz ręce przed sobą na wysokości brody, odwodź do tyłu przy prostowaniu nóg. Pamiętaj o prawidłowym oddechu – wdech przy opuszczaniu bioder, wydech przy wznoszeniu.

Czytaj dalej Top 10 ćwiczeń odchudzających na uda